Združenie bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra dňa 31.10.2001 a bolo mu pridelené IČO 37809059.

OZ OODL vzniklo za účelom bezvýhradného zabezpečenia čistoty ovzdušia pri rekonštrukcii a modernizácii celulózky v Ružomberku a zabezpečenia účasti na následnom povoľovacom a kontrolnom procese.

Niekoľko rokov sú v našich regionálnych novinách aj celoštátnych médiách uverejňované informácie o odstraňovaní ekologického dlhu Severoslovenských celulózok a papierní a.s. Ružomberok, teraz Neusiedler Mondi SCP a.s. Ružomberok o investovaní miliárd do ekológie, o plnení predpísaných limitov znečisťovania, jedným slovom o zlepšovaní životného prostredia v našom meste a okolitých obciach. Je to pravda? Pocítili obyvatelia a návštevníci, turisti, aj tí prechádzajúci cez naše mesto zmeny k lepšiemu? A čo tak vplyv celulózky SCP na zdravotný stav obyvateľstva? Pravdivé odpovede na tieto otázky hľadá Občianske združenie Ochrana ovzdušia Dolný Liptov, a hľadanie je to vskutku zaujímavé. Posúďte sami...

Kontakt na združenie

Adresa: Lisková 807, 034 81
  Akékoľvek otázky ohľadom informácií zverejnených na našej webovej stránke nám zasielajte na e-mailovú adresu:
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vedenie združenia

Predseda rady: Ing. R. Šaravský
Podpredseda rady: MUDr. E. Svozilová

 

PARTNERI:

stan tranparent

BRIMO team

Ďakujeme firme BRIMO, že sa rozhodla nášmu združeniu darovať praktický nožnicový stan. Tešíme sa z  daru, ktorý budeme môcť využívať pri propagácii našej činnosti a organizovaní podpisových akcií a petícií v súvislosti s touto činnosťou.

Telefón: +421 944 431 230
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: https://www.brimo.sk/

FaceBook  Twitter