Minister hospodárstva Pavol Rusko kontaktoval naše občianske združenie s ponukou na stretnutie. Aby stretnutie prinieslo pozitívne výsledky, bol mu zaslaný nasledujúci list. Po zaslaní tohoto listu sme sa telefonicky dohodli s p. Polocikovou, ze separátne stretnutie zástupcov OZ OODL s pánom ministrom Ruskom je možne. Navrhli sme termíny 29. alebo 30.marca, pričom sme požadovali písomné upresnenie programu tohto rokovania. MH SR nás však už viac nekontaktovalo. Napriek tomu je v časopise Trend 13/2004 z 1.4.2004 v članku Ružomberský megaprojekt dal ekoaktivistom krídla uvedené "Nereagovali ani na ponuku ministra hospodárstva Pavla Ruska na stretnutie minulý týždeň".

 

Znenie listu

Vážený pán minister
PhDr. Pavol Rusko
Ministerstvo hospodárstva SR
Mierová 19
827 15 Bratislava 212

V Ružomberku 23.3.2004

Vážený pán minister,

včera 22.3.2004 cca o 17.00 hod štatutárneho zástupcu Občianskeho združenia Ochrana ovzdušia Dolný Liptov (OZ OODL) Ing. Rastislava Šaravského telefonicky oslovila vo Vašom mene p. Polocíková s návrhom na stretnutie s Vami a zástupcami Neusiedler SCP a.s. Ružomberok v Bratislave na Mierovej ul. 19 dňa 25.3.2004 o 17.30 hod.

Vážený pán minister, ďakujeme za pozvanie. OZ OODL má eminentný záujem o stretnutie s vedením Neusiedler SCP už takmer rok.

Boli by sme veľmi radi, keby ste využili váhu svojho vplyvu a primäli N-SCP k tomu, aby pripravili a zaslali písomné stanovisko k našim požiadavkám, ktoré mali na základe našej vzájomnej dohody poslať pred takmer desiatimi mesiacmi. Sme presvedčení, že aj Vy ste zástancom princípu, že dohody sa majú dodržiavať. Ak sa nedodržiavajú, strácajú zmysel aj dohody aj stretnutia, ktoré k takýmto dohodám vedú.

Obdržanie písomného stanoviska N-SCP k našim požiadavkám považujeme za rozhodujúce pre dosiahnutie konkrétnych výsledkov prospešných pre obe strany. Určite sa zhodneme v tom, že stretnutie bude oveľa produktívnejšie, ak budú obe strany dostatočne pripravené a oboznámené so stanoviskom druhej strany.

Tešíme sa na stretnutie so zástupcami N-SCP potom, ako budeme poznať ich písomné stanovisko k našim požiadavkám. Veríme, že naše rokovanie prinesie občanom Ružomberka mnohé pozitíva v oblasti lepšieho životného prostredia.

S úctou

Mgr. Oľga Homolayová
predseda OZ OODL
Ing. Rastislav Šaravský
podpredseda OZ OODL

Príloha: požiadavky OZ OODL

FaceBook  Twitter